Orientační týden pro zahraniční studenty byl zahájen

Středa 8. únor 2023, 9:00 – Text: -ap-

Po měsících e-mailové komunikace, Oddělení pro mobility RUP v pondělí 6.2. na Pedagogické fakultě úspěšně zahájilo Orientační týden pro výměnné studenty v letním semestru 2022/2023!

Pro více než stovku studentů, kteří se k nám sjeli z celého světa, jsme si již tradičně připravili nabitý program. Po krátkém zahajovacím proslovu prorektora pro internacionalizaci a představení Univerzity Palackého, kolegové z Welcome Office, SKM, Udržitelné univerzity a Akademik sport centra studenty pomocí svých prezentací nechali nahlédnout na důležité univerzitní součásti. Dobrovolníci z ESN UP Olomouc je poté připravili na mimounivezitní studentský život v Olomouci a přednáška o České republice založená na historických a kulturních reáliích zase na kulturní odlišnosti, na které by mohli by mohli během svého pobytu u nás narazit.

A co studenty čeká v dalších dnech? Teoreticky je provedeme administrativními i akademickými zákoutími univerzitního protředí, fyzicky po důležitých zařízeních univerzity i Olomouce, naučíme je základy českého jazyka a za pomoci Policie ČR jim poradíme, jak se během pobytu vyhnout problémům.